Add your review
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MOVIES INCLUDED: Get movies included with the SONY PICTURES CORE app.
ECO SETTINGS: Eco Dashboard keeps all your energy efficiency settings in one place.
0.0 out of 5
0
Write a review
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating
  1. stevo
    Great tv
    Helpful(0) Unhelpful(0)You have already voted this
  2. Fredy
    The sony BRAVIA 2 II 65” Ultra HD Smart TV
  3. Judy
    Beautiful Sony Bravia Tv
    Outstanding tv, crisp picture and all the bells and whistles that come with it. I mainly bought this tv to watch movies because I refuse to pay for satellite and or internet tv so I appreciate all the extras that come with this. I was able to set up the tv very quickly and easy without having to be wifi connected and I didn’t have to go online to register. I wish I could have bought the 65 inch but it was more than what I can afford, so the 55 inch replaced my old lg 55 inch and it is far better in quality than I could have ever expected. I have a Blu ray dvd player and the fusion 8k 2.1 hdmi cable which truly enhances the cinematic experience. I’m a firm believer in Sony Bravia tv products. The tv was well packaged so no cracks in the screen and the box was well handled during shipping and delivery to my front door.